Jesienne rymy

JESIENNE RYMY

Pod takim hasłem odbył się konkurs recytatorski
dla uczniów klas II i III

W naszej szkole 24 listopada znów zawitała złota polska jesień. Uczniowie klas II i III wzięli udział w konkursie recytatorskim „Jesienne rymy”. Wszyscy uczestnicy  pięknie i poetycko recytowali utwory o jesieni. Występy młodych  artystów  przeplatane były zagadkami, za które odpowiadający otrzymywali słodkie niespodzianki. W prowadzeniu konkursu pomagały uczennice klasy II a Zuzanna Bartosiewicz i Zuzanna Rzeczkowska.

Jury w składzie: Agnieszka Wiśniewska – przewodnicząca,  Ewa Bystrek i Iwona Pogorzelska –członkowie, wyłoniło zwycięzców:

I miejsce: Kinga Duzdowska, Katarzyna Kuc, Szymon Milecki kl. II a

II miejsce: Jakub Sachmata kl. III c

III miejsce: Hubert Polens kl.III a

Wszyscy uczestnicy  z  rąk pani wicedyrektor A. Wiśniewskiej otrzymali podziękowania, a nagrodzeni dyplomy i książki.

Konkurs przygotowały panie: W. Jaroszewska  E. Bystrek i B. Wełna.

Ideą konkursu było zwrócenie uwagi na piękno otaczającego nas świata, czyli świata przyrody, a przede wszystkim urokliwej pory roku, jaką jest jesień.

Cele konkursu:

• Popularyzowanie wśród uczniów poezji
  • Kształtowanie nawyków obcowania z poezją
  • Upowszechnianie sztuki recytacji

Kryteria oceny: