Lekcja patriotyzmu, pamięci o żołnierzach września 1939 r.

Wszystko to na spotkaniu uczniów klasy III c i III a. Dzięki uprzejmości Taty Zuzi z klasy III c, kapitanowi Tomaszowi Pietrzakowi, z okazji 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej, przybył do nas gość mjr Marcin Dominiak. Opowiadał dzieciom o losach polskich żołnierzy w czasie wojny, ich poświęceniu i służbie Ojczyźnie. Uczniowie mieli okazję przypomnieć sobie czym są dla każdego Polaka symbole narodowe.
Na tę lekcję dzieci przyniosły pamiątki, jakie zachowały się w ich rodzinnym domu, np. książeczki wojskowe pradziadków, odznaczenia, elementy żołnierskiego ekwipunku, modele czołgów, książki, itp.
Dzieci miały okazję przymierzyć mundur żołnierza polskiego, dotknąć hełmów i karabinów z okresu II wojny światowej.
Była to prawdziwa lekcja historii i patriotyzmu.