Wycieczka do Warszawy klasy II a i III b

4 grudnia dzieci z klasy II a i III b udały się na Stadion PGE Narodowy w Warszawie, gdzie rozmieściła swoje punkty z atrakcjami Wielka Fabryka Elfów. Dzieci spędziły tam czas na zabawach w świątecznym klimacie. Elfy, na specjalne życzenie Mikołaja oprowadzały dzieci po zakamarkach jego Wielkiej Fabryki. Dzieci nie tylko wzięły udział w świątecznych przygotowaniach, ale również pomogły Elfom odnaleźć fragmenty stroju Tytusa, które są niezbędne do dostarczenia na czas prezentów do każdego dziecka na świecie. By je odnaleźć, mali goście odwiedzili wiele punktów z atrakcjami. Czekały na nie aktywności ruchowe, zręcznościowe, zagadki logiczne oraz zadania edukacyjne. Były to zabawy z klockami, układanie puzzli, pisanie listów do Mikołaja, gry. Wiele radości sprawiła dzieciom jazda na konikach, które poruszały się dzięki kółkom. Wielkie dmuchawce, lewitujące piłki i wiele innych zabaw uświetniło wycieczkę. Ostatnim przystankiem w tej baśniowej krainie było spotkanie z Mikołajem. Dzieci mogły osobiście przekazać Mikołajowi swoje marzenia. Pozostało tylko trzymać kciuki za ich spełnienie. Mali goście niechętnie opuszczali krainę Elfów. Po ich minach widać było, że zostaliby tu  na dłużej.

Kolejnym punktem była wizyta w Manufakturze Cukier Lukier, gdzie wylewano na oczach dzieci karmelową masę na kamienny blat i barwiono, a potem każde dziecko mogło wykonać własnego lizaka. Niezapomnianych wrażeń dostarczył dzieciom spacer podczas którego dzieci zobaczyły piękną choinkę na Placu Zamkowym.

W drodze powrotnej nie było końca dyskusjom na temat minionej wycieczki.