„Uczeń Tutorem czyli starsi uczniowie angażują się w naukę młodszych”

29.02.2024r odbyła się w naszej szkole prezentacja innowacji pedagogicznej- „Uczeń Tutorem czyli starsi uczniowie angażują się w naukę młodszych”.

Wykonawcy tej innowacji przygotowywali się przedstawienia swoich pomysłów samodzielnie, pod czujnym okiem nauczycielki chemii- Pani Iwony Gronczewskiej, która również dla nich pełniła rolę Tutora. Nazwali swoją pracę „ Laboratorium pomysłów- Poznawanie Chemii z Młodymi Chemikami”.

Liczną grupę Młodych Chemików stanowiły uczennice i uczniowie z następujących klas:

7a- , Stanisław Góralczyk, Iza Grzymałowska, Weronika Miśkiewicz, Wiktoria Redwanowska, Maria Szpalerska,

7b- Daria Olkowska, Zofia Zielińska,

7c- Julia Kostrzewska, Zuzanna Pietrzak,

7d- Kornelia Cieślak, Julia Garnowska , Nikola Kasiak, Lena Kwiatkowska, Iga Lawendowska, Amelia Pierzynowska, Julia Szustkiewicz, Ola Tyburska,

8a –Zuzanna Bartosiewicz, Kinga Duzdowska, Katarzyna Kuc,

8b- Nikola Bystrek, Myroslava Huzanych, Jakub Chwaszczewski, Kacper Kapuściński, Igor Markowski, Szymon Stępski .

Przygotowywali się do tego dnia przez 3 miesiące, a efekt ich pracy był rewelacyjny . W tym dniu począwszy od 1 godziny lekcyjnej salę chemiczną odwiedzili uczniowie czterech klas trzecich wraz z opiekunami. Każda klasa osobno na innej godzinie uczestniczyła w ciekawej, pełnej doświadczeń – lekcji chemii. Nasi młodsi koledzy mogli samodzielnie wykonywać doświadczenia, a Młodzi Chemicy pomagali im zrozumieć różne przemiany, które były wykonywane przy użyciu substancji znanych wszystkim z codziennego życia. Zresztą sami zobaczcie .